تم فارست فارسی

بین Yoast SEO و All in One SEO کدامیک برای وب سایت وردپرسی شما بهتر است؟

اگر با هدف داشتن کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد از اینترنت وب سایت راه اندازی کرده اید، پس حتما باید زمانی را برای بهبود سئوی خود در نظر بگیرید. وردپرس سیستم مدیریت محتوایی است که برای سئو بهترین است، اما در همین سیستم نیز باید برای بهبود رتبه خود در موتورهای جستجو تلاش کنید. از جمله محبوب ترین افزونه ها برای سئوی وردپرس Yoast SEO و All in One SEO هستند؛ اما کدامیک انتخاب بهتری خواهد بود؟

Yoast SEO با بیش از ۵ میلیون نصب فعال در زمره محبوب ترین افزودنی های وردپرس قرار دارد؛ All in One SEO نیز با بیش از ۲ میلیون نصب فعال توانسته رتبه خوبی را به دست بیاورد.

با توجه به محبوبیت هر دو افزونه ها و ضرورت استفاده از یک افزونه سئوی مناسب در وردپرس، در این آموزش از وردپرس نارنجی این دو افزونه را با هم مقایسه می کنم تا با درک بهتری بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

بین Yoast SEO و All in One SEO کدامیک را انتخاب می کنید؟

بین این دو افزونه مقایسه بسیار سخت خواهد بود، هر دو افزونه تعداد نصب بالا و درصد رضایت کاربران خوبی دارند. اما در هر صورت شما باید یکی را برای سئوی وردپرس خود انتخاب کنید.

All in One SEO در سال ۲۰۰۳ کار خود را شروع کرده است و تا کنون با بیش از ۲ میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۴ را از کاربران خود به دست بیاورد.

Yoast SEO در سال ۲۰۱۰ کار خود را آغاز کرده است و تا کنون با بیش از ۵ میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۹ را از کاربران خود به دست بیاورد.

اما مقایسه بین این دو افزونه در همین جا باقی نمی ماند و باید در تمام ویژگی ها و فرآیندهایی که Yoast SEO و All in One SEO برای بهینه سازی سایت شما انجام می دهند، مقایسه انجام شود.

نصب و راه اندازی

قبلا در مورد نحوه استفاده از افزونه All in One SEO و همچنین نحوه نصب و استفاده از Yoast SEO صحت کرده بودم، هر دو افزونه امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می دهند اما تفاوتی نیز پس از نصب و راه اندازی دارند.

پیکبربندی گام به گام در افزونه yoast seo
پیکربندی گام به گام

مهم ترین تفاوتی که هنگام نصب و راه اندازی این دو افزونه مشاهده می شوید، کارکرد راحت تر و سریع تر افزونه یوست سئو نسبت به All in One SEO است. همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید افزونه یوست دارای پیکربندی گام به گام است که به تمامی افراد حتی تازه کارها کمک می کند اطلاعات سایت خود را برای تمامی بخش های ضروری برای سئو تکمیل کنند.

همچنین Yoast SEO علاوه بر دایکیومنت های راهنما، دارای پاپ آپ راهنما می باشد که شما را در هر بخش برای فعالیت و کار کردن با آن بخش راهنمایی می کند.

فرآیند بهینه سازی

با اینکه محتوا تنها ۳۰ درصد از سئو را تشکیل می دهد، اما اهمیت بیشتری نسبت به سایر بخش های بهینه سازی برای موتورهای جستجو دارد. افزونه های Yoast SEO و All in One SEO  هر دو برای بهبود محتوا به شما راهکار ارائه می دهند تا سایتی بهینه تر داشته باشید.

 

آنالیز محتوا توسط یوست سئو
آنالیز توسط yoast seo

در افزونه Yoast SEO مانند تصویر بالا باکسی به شما نمایش داده می شود که در آن می توانید کلمه کلیدی، کلمات کلیدی مرتبط، توضیحات متا و لینک نوشته خود را ویرایش کنید. این افزونه با سه چراغ قرمز، نارنجی و سبز میزان بهینه بودن نوشته شما را به شما نمایش می دهد و کل محتوا را هم از نظر کلمات کلیدی و هم از نظر خوانایی بررسی می کند.

با مشاهده خطاهای نمایش داده شده توسط افزونه Yoast SEO و رفع خطاها، می توانید چراغ سبز از افزونه بگیرید و در نهایت رتبه بهتری را در موتورهای جستجو به دست بیاورید.

آنالیز محتوا با افزونه all in one seo
آنالیز محتوا توسط all in one seo

افزونه All in One SEO نیز دارای بخشی تقریبا به همین ترتیب است، جعبه ابزار مربوط به این افزونه بسیار ساده است. شما به راحتی می توانید عنوان و توضیحات متا را وارد کنید اما مانند یوست سئو محتوای شما به طور کامل مورد آنالیز قرار نمی گیرد.

با وجودتوضیحاتی که دادم می توان گفت بین افزونه های Yoast SEO و All in One SEO در مرحله بهینه سازی محتوا، افزونه ی Yoast SEO بهتر عمل می کند.

ابزارها و ویژگی ها

برای اینکه بتوانید بین دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO یکی را انتخاب کنید، بهتر است با ابزارها و ویژگی های هر دو آشنا باشید.

ویژگی ها و ابزارهای افزونه Yoast SEO:

 • نقشه سایت XML
 • بخش های ناوبری
 • بخش متا تگ ها
 • درون ریزی اطلاعات webmaster tools
 • ساخت robots.txt و .htaccess
 • درون ریزی و برون بری اطلاعات سئو

ویژگی ها و ابزارهای All in One SEO:

 • نقشه سایت XML
 • Robots.txt
 • ویرایشگر فایل
 • بلاکر ربات های مخرب
 • متاتگ ها
 • درون ریزی و برون بری اطلاعات سئو
 • مدیریت عملکردها

می توان گفت Yoast SEO و All in One SEO هر دو ویژگی ها و ابزارهای یکسانی را در اختیار شما قرار می دهند، البته All in One SEO برای بخش ناوبری و اطلاعات گوگل امکانی ندارد اما این امکانات جزو الزامات نیستند. پس می توان گفت در مورد ویژگی ها و ابزارها هر دو یکسان عمل می کنند.

به روزرسانی و پشتیبانی

در مورد نسخه های رایگان هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO هیچ کدام پشتیبانی ندارند اما در نسخه تجاری می توانید از پشتیبانی آن ها استفاده کنید.

اما در مورد به روزرسانی می توان گفت Yoast SEO هم در نسخه رایگان و هم در نسخه تجاری به روزرسانی های منظم تری  دارد.

همانطور که قبلا گفتم به زودی نسخه ۵.۴ وردپرس ارائه می شود که افزونه Yoast SEO حدود یک هفته است که خود را با این نسخه جدید هماهنگ کرده اما همچنان خبری از آپدیت All in One SEO نیست.

در نهایت کدامیک را باید انتخاب کنید؟

هر دو افزونه ویژگی های خوبی دارند و می توانند به شما در بهبود سئوی سایتتان کمک کنند. در این مقاله سعی کردم ویژگی ها مهم هر کدام را با هم مقایسه کنم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

دقت کنید که هرگز هر دو افزونه Yoast SEO و All in One SEO را با هم استفاده نکنید چون ممکن است با یکدیگر تداخل داشته باشند و با توجه به مقایسه انجام شده در نهایت یکی را انتخاب کنید.

۵ / ۵ ( ۴ امتیاز )

mojadam

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *

  0