تم فارست فارسی

شخصی سازی گزینه های محصولات ووکامرس با افزونه PPOM for WooCommerce

در بسیاری از مواقع نیاز دارید تا مشتری یکسری اطلاعات اضافی را در مورد محصول انتخابی خود قبل از خرید در اختیار شما قرار دهد و محصول انتخابی را شخصی سازی کند. با اضافه کردن قابلیت شخصی سازی گزینه های محصولات ووکامرس می توانید این امکان را برای مشتریان خود فراهم کنید.

برای مثال فرض کنید در فروشگاه خود قصد فروش تی شرتی دارید که قرار است هر فرد لوگوی اختصاصی خود را روی آن تی شرت چاپ کند، بنابراین هنگام سفارش تی شرت مشتری باید فیلدی در اختیار داشته باشد تا لوگوی دلخواه خود را آپلود کند.

یا اینکه کاربر بتواند متن دلخواه خود را روی تی شرت چاپ کند، پس باید یک فیلد برای ورود متن در کنار محصول اضافه کنید. به طور کلی هر نوع شخصی سازی توسط مشتریان بر روی محصولات ووکامرس می توانید فراهم کنید.

قبلا در مورد نحوه اضافه کردن فیلدهای اضافی برای محصولات ووکامرس توضیح داده بودم، اما در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم روش دیگری یا در واقع افزودنی دیگری را برای شخصی سازی گزینه های محصولات ووکامرس معرفی کنم؛ در ادامه با من همراه باشید.

شخصی سازی گزینه های محصولات ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش برای اضافه کردن گزینه های شخصی سازی در ووکامرس معرفی می کنم، با عنوان PPOM for WooCommerce در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای شخصی سازی گزینه های محصولات ووکامرس با کمک PPOM، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه PPOM for WooCommerce

پس از نصب و فعال سازی افزونه، زیرمنوی جدیدی با عنوان PPOM Fields در بخش ووکامرس پیشخوان وب سایت شما برای ایجاد سفارشی سازی ها ظاهر می شود. همچنین تب جدیدی با عنوان PPOM Settings در بخش پیکربندی ووکامرس برای تنظیمات افزونه ظاهر می شود که ابتدا بخش تنظیمات افزونه را توضیح خواهم داد.

تنظیمات افزونه PPOM for WooCommerce
تنظیمات افزونه

PPOM Labels: در این بخش می توانید برچسب دلخواه خود را برای بخش های مختلف افزونه نظر مجموع هزینه، قیمت محصول و … وارد نمایید.

Disable Bootstrap: با فعال کردن این گزینه دیگر بوت استرپ این افزونه از CDN داخلی آن لود نخواهد شد. در صورتی که خودتان از CDN استفاده می کنید این گزینه را فعال نمایید.

Disable FontAwesome: با فعال کردن این گزینه مجموع فونت های FontAwesome در افزونه PPOM for WooCommerce غیرفعال خواهد شد.

Enable Legacy Price Calculations: با فعال کردن این گزینه قابلیت پیشرفته محاسبه قیمت حتی با وجود استفاده از چند ارز در وب سایت، فعال خواهد شد.

PPOM Permissions: با کمک این گزینه می توانید برای نقش های کاربری مختلف برای دسترسی به تنظیمات و عملکرد این افزونه مجوز صادر کنید. به طور پیش فرض تنها نقش مدیر کل به افزونه PPOM for WooCommerce دسترسی خواهد داشت.

Advance Features (PRO): موارد موود در این بخش تنها در نسخه تجاری افزونه کاربرد دارد، بنابراین در این آموزش به این تنظیمات پرداخت نشده است.

پس از اعمال تنظیمات دلخواه، برای افزودن گزینه های محصولات ووکامرس برای شخصی سازی، به منوی ووکامرس >> PPOM Fields بروید.

افزودن فیلد جدید
افزودن فیلد جدید برای محصولات ووکامرس

در این صفحه همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، گزینه هایی برای خروجی گرفتن از فیلدها، خرید نسخه تجاری افزونه PPOM for WooCommerce و افزودن فیلدهای اختصاصی وجود دارد.

برای افزودن گزینه جدید برای سفارشی سازی محصولات، روی دکمه Add PPOM Meta Group کلیک کنید.

افزودن گروه جدید
افزودن PPOM جدید

در این صفحه ابتدا فیلد جدید خود و قوانین آن را ایجاد کنید.

Control price display on product page: با کمک این گزینه می توانید تعیین کنید که در صفحه محصولات خود، قیم، یا جداول قیمت و یا مجموع قیمت ها کدامیک نمایش داده شوند.

Meta group name: برای فیلد اختصاصی خود یک نام انتخاب کنید.

Apply for Categories: در این بخش می توانید با قرار دادن نامک دسته بندی محصولات و هر نامک در ی خط، انتخاب کنید که شخصی سازی گزینه های محصولات ووکامرس برای کدام دسته بندی ها اعمال شود. برای اینکه به همه دسته بندی ها اعمال شود کلمه ALL را وارد کرده و با خالی گذاشتن حالت پیشفرض اعمال خواهد شد.

Custom CSS: در این بخش هم کدهای CSS دلخواه را وارد کنید.

در نهایت با اعمال تمام این تنظیمات روی دکمه Add field برای افزودن فیلد اختصاصی کلیک کنید.

انتخاب نوع فیلد
انتخاب فیلدها

پس از کلیک روی این گزینه ابتدا باید نوع فیلد دلخواه را تعیین نمایید و سپس مقادیر فیلد را وارد کنید.

ساخت فیلد جدید
افزودن فیلد جدید

اکنون پس از وارد کردن تمام اطلاعات برای شخصی سازی گزینه های محصولات ووکامرس، فیلد خود را ذخیره کنید.

پیش نمایش افزونه PPOM for WooCommerce
نمایش فیلدهای اضافی محصولات

اکنون چنانچه به صفحه محصول یا محصولاتی که نمایش فیلد را برای آن ها ایجاد کرده اید بروید، خواهید دید که فیلدهای سفارشی با افزونه PPOM for WooCommerce مانند تصیور بالا فعال شده است.

۵ / ۵ ( ۲ امتیاز )

mojadam

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *

  0