تم فارست فارسی

وردپرس ۵٫۲ – از بررسی سلامت سایت تا ارسال ایمیل به مدیر سایت در صورت وجود خطا

بارگذاری…

نسخه ۵٫۲ وردپرس نگارش استاد حسن اسکندری در تاریخ ۱۸ اردیبهشت منتشر شد. در این نسخه ویژگی های جدیدی به وردپرس اضافه شده است که آنها را مرور خواهیم کرد.

تغییرات و ویژگی های مهم نسخه ۵٫۲

در نسخه ۵٫۲ وردپرس این امکان برای شما فراهم شده تا با ابزار جدید اقدام به شناسایی و رفع خطاها و مشکلات مربوط به تنظیمات سایت خود بکنید. فرقی نمی کند که مسئولیت پشتیبانی سایتی را در اختیار داشته باشید یا خود شخصا سایت خود را مدیریت کنید،‌ این ابزار به شما در شناسایی و کسب اطلاعات لازم برای مشکل تان کمک خواهند کرد.

بررسی سلامت سایت

در نسخه ۵٫۲ قابلیتی به نام سلامت سایت به وردپرس اضافه شد که در این نسخه جدید این قابلیت توسعه پیدا کرده و قسمت هایی جدیدی به آن اضافه شده است. برای دسترسی به این قسمت کافی است از منوی سمت راست پیشخوان سایت به قسمت ابزارها رفته و بر روی لینک سلامت سایت کلیک کنید.

 

ارسال ایمیل به مدیر سایت در صورت بروز خطا و عدم مواجه با صفحه سفید مرگ

این ویژگی به قول مرتضی گرانسایه، جذاب ترین چیزی است که به نسخه جدید وردپرس اضافه شده است. از این پس اگر در سایت مشکل کدنویسی ایجاد شود، خطایی به کاربر نمایش داده نشده و سایت در سمت کاربر هم از دسترس خارج نخواهد شد یا down نمی شود و خطای مذکور از طریق ایمیلی به مدیر سایت اطلاع داده خواهد شد.

به جای نمایش خطا، صرفا متنی نشان داده می شود که نشانگر وجود خطا در سایت است و سپس ایمیلی برای مدیر سایت ارسال خواهد شد که شامل جزئیات مربوط به خطای مذکور است. – تصویر از حساب توئیتری مرتضی گرانسایه برداشته شده است

 

سایر تغییرات صورت گرفته در نسخه ۵٫۲

بهبود بارگذاری و دسترسی به ویرایشگر جدید وردپرس (گوتنبرگ)

این نسخه جدید سریعتر از ویرایشگر کلاسیک است با این حال در ویرایش مطالب با بلوک های زیاد دچار کندی می شد از همین رو این اشکال در نسخه ۵٫۲ رفع شده و اکنون ۳۵% در زمان بارگذاری مطالب سنگین صرفه جویی می شود.

آیکون های جدید پیشخوان

سیزده آیکون جدید شامل آیکون اینستاگرام، آیکون های بادی پرس و آیکون کره زمین به این نسخه اضافه شده است.

بررسی سازگاری افزونه های جدیدی که میخواهید روی سایت نصب کنید

از این نسخه به بعد، زمانی که بخواهید پوسته یا افزونه ای را بر روی سایت خود نصب کنید، وردپرس به صورت خودکار از سازگاری نسخه PHP سایت شما با افزونه مذکور اطمینان حاصل کرده و سپس اجازه نصب را به شما خواهد داد.

در صورتیکه افزونه ای با نسخه PHP سایت شما سازگار نباشد و نیازمند نسخه PHP بالاتری باشد، وردپرس اجازه نصب افزونه مذکور را به شما نخواهد داد. – تصویر از حساب توئیتری مرتضی گرانسایه برداشته شده است.

ارتقاء حداقل نسخه PHP

از این پس حداقل نسخه PHP که وردپرس از آن پشتیبانی می کند، نسخه ۵٫۶٫۲۰ خواهد بود.

 

همه اینها تغییرات و ویژگی های مهم و قابل توجهی بودند که در نسخه جدید وردپرس یعنی نسخه ۵٫۲ اضافه شده اند. موضوع دیگری که جالب توجه و قابل تقدیر است، ذکر نام یکی از افراد تیم وردپرس پارسی یعنی مرتضی گرانسایه است که در این انتشار این نسخه از وردپرس مشارکت قابل توجهی داشته است.

جا دارد تا تشکر ویژه ای این عزیز و سایر عزیزان در تیم وردپرس پارسی داشته باشم که به توسعه وردپرس کمک می کنند.

mojadam

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *

  0