تم فارست فارسی

پاکسازی wp-head برای بهبود سرعت وردپرس

wp_head یک عمل هوک (action hook) در بخش head قالب ها می باشد؛ اگرچه این مورد وابسته به قالب نصبی است، اما پاکسازی wp-head در وردپرس می تواند باعث بهبود سرعت سایت شود.

همانطور که پیش از این نیز توضیح دادم،  این هوک یکی از ضروری ترین هوک های پوسته ها است که از آن به طور گسترده پشتیبانی می شود.

هوک ها پارامتری ندارند و شما می توانید از هوک ها با استفاده از توابع نوشتاری در مرورگر استفاده کنید، یا از آن ها در پس زمینه پلتفرم کارهای خود بهره ببرید. لازم به ذکر است این توابع خروجی ندارند و هیچ پارامتری نمی گیرند.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی، در مورد تابع wp-head و پاکسازی آن برای بهبود سرعت سایت بیشتر صحبت خواهم کرد.

پاکسازی wp-head

تابع wp-head یک تابع بسیار ساده است که بسته بندی ساده ای نیز دارد. در قطعه کد زیر این تابع آورده شده است.

 php do_action('wp_head');?>

همانطور که در مقدمه نیز توضیح دادم، هوک ها پارامتری ندارند و شما می توانید از آن ها با استفاده از توابع نوشتاری در مرورگر استفاده کنید یا آن ها را در پس زمینه پلتفرم کارها استفاده نمایید.

این توابع خروجی ندارند و هیچ پارامتری هم به عنوان ورودی نمی گیرند؛ هوک ها وابسته به پوسته نصبی هستند. بنابراین ممکن است که در همه پوسته های وردپرسی آن هوک ها موجود نباشند.

نمونه ای از استفاده از تابع wp-head برای انجام عملی خاص را در قطعه کد زیر می توانید مشاهده نمایید.

 php add_action('wp_head', 'your_function'); ?>

قبل از اینکه به نحوه پاکسازی wp-head در وردپرس بپردازم، بهتر است نمونه های دیگری از انجام یک رخداد با کمک این تابع را مشاهده کنید. یکی از مثال های استفاده از تابع wp-head را در قطعه کد زیر برای افزودن CSS سفارشی مشاهده می کنید.

function hook_css() {      ?>            
mojadam

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*

0