تم فارست فارسی

۸ راه ساده که به بهبود امنیت وب سایت شما کمک خواهد کرد!!

بعضی اوقات بهترین روش ها برای مقابله با هر کار، ساده ترین روش ها هستند. شما می دانید که باید وب سایت خود را از شر افراد بد در امان نگه دارید، اما هنگامی که می خواهید از آسیب پذیری وب سایت خود، جلوگیری کنید، با مفاهیم و راه حل های پیچیده ای روبرو خواهید شد. هنوز هم، بهترین روش های اساسی برای بهبود امنیت وب سایت شما وجود دارد. در اینجا هشت راه حل ساده اساسی وجود دارد که می توانید برای حفاظت از وب سایت و بالا بردن امنیت سایت خود، انجام دهید:

نرم افزار خود را به روز نگه دارید

بسیار مهم است که تمام سیستم عامل ها یا اسکریپت های نصب شده بر  روی وب سایت خود را به روز نگه دارید. هکرها به طور تهاجمی نقص امنیتی در نرم افزارهای محبوب وب را هدف قرار می دهند بنابراین حفظ و به روز رسانی هر محصول نرم افزاری که استفاده می کنید بسیار مهم است.

نرم افزار خود را به روز نگه دارید

سیاست گذرواژه قوی را اجرا کنید

برای بهبود امنیت سایت خود، مهم است که از رمزهای عبور قوی برای سایت استفاده کنید. هکرها اغلب از نرم افزارهای پیچیده ای برای شکستن رمزهای عبور استفاده می کنند. برای محافظت در برابر شکسته شدن رمز عبور، گذرواژه ها باید پیچیده و حاوی حروف بزرگ ، حروف کوچک ، اعداد و حروف خاص باشند. گذرواژه های شما باید حداقل ۱۰ حرف داشته باشد. این سیاست گذرواژه باید در کل سازمان شما حفظ شود.

صفحات ورود خود را پنهان کنید

در صفحات ورود به سیستم از رمزگذاری SSL استفاده کنید. SSL اجازه می دهد تا اطلاعات حساس مانند شماره کارت اعتباری، شماره های تأمین اجتماعی و اطلاعات ورود به سیستم، به طور ایمن منتقل شوند. اطلاعات وارد شده در یک صفحه رمزگذاری شده است به طوری که برای شخص ثالثی که ممکن است آن را رهگیری کند بی معنی است. این به شما کمک می کند تا هکرها به اطلاعات ورود به سیستم یا سایر اطلاعات خصوصی شما دسترسی پیدا نکنند.

صفحات ورود خود را پنهان کنید

از یک هاست امن استفاده کنید

انتخاب یک شرکت میزبان وب مطمئن و معتبر برای امنیت وب سایت شما بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که میزبانی که انتخاب می کنید از تهدیدات آگاه بوده و به حفظ امنیت وب سایت شما اختصاص داده شده است. میزبان شما همچنین باید از اطلاعات شما در سرور راه دور بک آپ تهیه کند که در صورت هک شدن سایت شما بازیابی آن را آسان می کند. میزبانی را انتخاب کنید که در صورت لزوم پشتیبانی فنی مداوم را به شما ارائه دهد.

وب سایت خود را پاک کنید

هر پایگاه داده، برنامه یا افزونه در وب سایت شما یکی دیگر از موارد احتمالی ورود هکرها است. شما باید هرگونه پرونده، پایگاه داده یا برنامه را که دیگر در وب سایت، استفاده نمی شود حذف کنید. همچنین مهم است که ساختار پرونده خود را مرتب نگه دارید تا تغییرات را پیگیری کنید و حذف پرونده های قدیمی را برای خود آسان تر کنید.

وب سایت خود را پاک کنید

از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید

به طور مرتب از سایت خود خود بک آپ تهیه کنید. در صورت غیرقابل دسترسی بودن سایت یا از بین رفتن اطلاعات، باید از کلیه پرونده های وب سایت خود یک بک آپ داشته باشید تا بتوانید اطلاعات خود را بازیابی کنید. ارائه دهنده میزبان وب شما باید از سرورهای خود نسخه بک آپ تهیه کند، اما شما نیز همچنان باید به طور مرتب از پرونده ها و اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید. برخی از برنامه های مدیریت محتوا دارای پلاگین یا افزونه هستند که می توانند به طور خودکار از سایت شما خود بک آپ تهیه کنند و همچنین باید بتوانید از پایگاه داده و محتوا به صورت دستی خود بک آپ تهیه کنید.

وب سایت خود را بررسی کنید و نقاط آسیب پذیری را پیدا کنید

انجام مرتب اسکن های امنیتی وب برای بررسی آسیب پذیری وب سایت و سرور مهم است. اسکن های امنیت وب باید بر اساس یک برنامه زمان بندی شده و پس از هرگونه تغییر یا اضافه شدن اجزای وب انجام شوند. تعدادی ابزار رایگان در اینترنت وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها امنیت وب سایت خود را اندازه بگیرید و بررسی کنید. این ابزارها می توانند برای یک بررسی کوتاه مفید باشند ، اما همه نقص های امنیتی احتمالی سایت شما را تشخیص نمی دهند. داشتن یک اسکن امنیتی حرفه ای در وب سایت شما ، یک بررسی و توضیح دقیق درباره آسیب پذیری های وب سایت شما را ارائه می دهد.

بهبود امنیت سایت : وب سایت خود را بررسی کنید و نقاط آسیب پذیری را پیدا کنید

استخدام یک کارشناس امنیت

ایجاد ارتباط با شرکتی که خدمات امنیتی ارائه می دهد می تواند در هنگام محافظت از وب سایت شما یک نجات دهنده باشد. در حالی که می توان به تنهایی از چیزهای کوچک مراقبت کرد، اما اقدامات امنیتی بسیاری وجود دارد که باید توسط یک متخصص انجام شود. شرکت های ارائه دهنده خدمات امنیتی می توانند وب سایت شما را به طور منظم از نظر آسیب پذیری اسکن کنند، ممیزی های امنیتی کامل وب سایت را انجام دهند، فعالیت های مخرب را کنترل کنند و هر زمان که نیاز به تعمیر سایت باشد، در دسترس شما باشند. شما و تیم شما همیشه باید در محافظت از وب سایت خود هوشیار باشید.

بهبود امنیت سایت : استخدام یک کارشناس امنیت

این نکات کاربردی فقط ابتدایی ترین روش ها برای فراهم کردن امنیت سایت و بهبود امنیت سایت شما را نشان می دهند. هرگز از محافظت از امنیت برای وب سایت خود دست نکشید. نگذارید آدم های بد، برنده میدان شوند!!

لطفا به این پست امتیاز دهید

mojadam

  نوشته‌های مرتبط

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *

  0